Jest wniosek o pozwolenie na budowę nowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa nowej dwujezdniowej drogi krajowej nr 47 na odcinku Rdzawka - Nowy Targ rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku.
Taką deklarację złożył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który powiedział podczas niedawnej wizyty na otwarciu pierwszego odcinka drogi S7, że "ma nadzieję, iż na wiosnę rozpoczną się prace w terenie".

Aktualnie, jak informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, wykonawca inwestycji złożył wniosek o zgodę na realizację inwestycji drogowej. Przebieg i sama droga są już zaprojektowane, a wykonawca - firma INTERCOR, z Zawiercia - czeka już tylko na pozwolenie na budowę. - Dopiero jego uzyskaniu, rozpoczną się wyceny i wykupy działek oraz planowane wycinki drzew - podkreśla Mikrut.

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga klasy GP, o długości 16,136 km, szerokości jezdni 2x3,50m z czterema węzłami drogowymi: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe oraz 22 obiektami inżynierskimi (mosty, wiadukty, estakady). Wybudowane zostaną drogi obsługujące tereny przyległe do inwestycji, infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, kanalizacja i odwodnienie, urządzenia ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt) oraz przebudowana infrastruktura techniczna.

Koszt prac wyniesie ponad 880 milionów złotych.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 09.10.2019 18:11