Hala w Podszklu musi poczekać

Gmina Czarny Dunajec nie planuje na razie przystępować do budowy hali sportowej i boiska wielofunkcyjnego przy Szkolne Podstawowej w Podszklu.
- W tej chwili dzieci oraz młodzież, jak również mieszkańcy, korzystają tylko z trawiastego boiska, które często nie nadaje się do użytku. Boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią i hala sportowa będą wielką korzyścią zarówno dla szkolnych dzieci, jak i mieszkańców wsi. Prawie wszystkie miejscowości na terenie gminy mają możliwość korzystania z takich obiektów, więc najwyższy czas, aby umożliwić sportowy rozwój zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom naszej miejscowości - przekonuje radna z Podszkla Lucyna Hosaniak, która zwróciła się do wójta Marcina Ratułowskiego, aby w budżecie na 2020 rok zabezpieczył pieniądze na zaprojektowanie hali i boiska w jej miejscowości.

Niestety, prace projektowe w przyszłym roku się nie rozpoczną. Kierownik Referatu Budownictwa w Urzędzie Gminy w Czarnym Dunajcu odpowiedział, że gminę czekają zwiększone wydatki na szkolnictwo. - W budżecie gminy nie będzie możliwe zabezpieczenie środków na projektowanie - poinformował Krzysztof Kowalczyk. Koszt takiego projektu gmina szacuje na ok. 160 tys. zł.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 29.10.2019 21:33