„Mądrze rozwijajcie swoje talenty...” – warsztaty profilaktyczno-muzyczne dla uczniów ZSCKR Nowy Targ (zdjęcia)

NOWY TARG. Uczniowie pierwszych klas oraz dwóch drugich z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego spotkali się z charyzmatycznym muzykiem, wirtuozem perkusji Wiesławem „Blachą” Błażkiewiczem na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Spotkanie miało charakter koncertu profilaktycznego.
Gość rozpoczął swój występ od zaprezentowania budowy klasycznego zestawu perkusyjnego oraz jego możliwości.
W dalszej części uczestnicy spotkania poznali wzruszającą historię życia perkusisty, od bycia na szczycie jako gwiazda i muzyk, po całkowity upadek, gdy w wieku 33 lat żył na ulicy.

Artysta opowiedział o swoim zwycięstwie w zmaganiach z nałogiem oraz z chorobą nowotworową. Na przykładzie historii wielkich muzyków rockowych, którzy zmarli wskutek uzależnień, uświadomił on młodzieży jak bardzo zgubnym nałogiem dla człowieka jest picie alkoholu, palenie papierosów oraz sięganie po narkotyki i dopalacze.

Muzyk zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby mądrze rozwijali swoje talenty, nie wikłali się w uzależnienia oraz nie eksperymentowali ze swoim życiem i zdrowiem. Gość zachęcał młodzież, by odkrywała swoje talenty. Chętne osoby mogły zaprezentować swoje zdolności na instrumencie artysty.

Spotkanie z Wiesławem „Blachą” Błażkiewiczem trwało 90 minut i było dla młodzieży lekcją podejmowania właściwych decyzji, a doświadczenia Artysty przykładem, że jedna decyzja może czasami na zawsze zmienić życie człowieka.

Spotkanie to było możliwe dzięki współpracy z Urzędem Miasta Nowy Targ, który w całości je sfinansował.

ZSCKR Nowy Targ

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 08.11.2019 15:01