Zadymiony Nowy Targ

"Podsyłam kilka fotek z nowotarskim krajobrazem z kilku ostatnich dni. Rejony to między innymi Szaflarska i Niwa. Moje pytanie brzmi: czy ktoś z urzędu jeździ na kontrolę palenisk i czy posypały się jakieś mandaty, bo ludzie się nie boją palić syfem w biały dzień, jak widać" - pyta nasz czytelnik Marcin.

"Gdzie zgłosić np. sąsiada albo dowiedzieć się, czym dokładnie pali lub w jaki sposób pali, że nic z okna nie widać" - pyta.

Odpowiadamy:

Zgłoszenia dotyczące naruszenia przepisów z zakresu ochrony środowiska w tym podejrzenia spalania odpadów w paleniskach domowych przyjmowane są całodobowo za pośrednictwem poczty elektronicznej (email:kontrola_dym@um.nowytarg.pl) oraz telefonu interwencyjnego wyposażonego w automatyczną sekretarkę (18 266 48 88). W godzinach pracy Urzędu Miasta w Nowym Targu zgłoszenia przyjmują pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

W celu zapewnienia możliwości zgłaszania przypadków spalania odpadów na terenie przedsiębiorstw Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie, ul. Plac Sczepański 5, 31-011 Kraków uruchomił od stycznia telefon całodobowy (606 382 072), na który istnieje możliwość zgłaszania interwencji w ww. zakresie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu również mają możliwość dokonywania samodzielnych kontroli nieruchomości w zakresie spalania odpadów w kotłach, zgłoszenia należy zgłaszać pod numerem (18 26 10 401) lub pocztą elektroniczną (e-mail: sekretariat@nowy-targ.policja.gov.pl).

oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 05.12.2019 10:34