Radni oddali fundacji Handicap budynek dawnego gimnazjum

ZAKOPANE. Radni czternastoma głosami "za" i jednym sprzeciwu i przy czterech głosach "wstrzymujących się" - zadecydowali o wydzierżawieniu budynku bo byłym gimnazjum nr 2 o wartości 11 milionów Fundacji Handicap.
Fundacja będzie zarządzała całym budynkiem, z czego będzie musiała rozliczać się corocznym sprawozdaniem. W budynku ma działać między innymi przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych oraz gabinety lekarskie. Fundacja zdobyła trzy miliony dotacji od Urzędu Marszałkowskiego na działanie placówki. Ma również - na własny koszt - wykonać remont o wartości 6 milionów złotych oraz ponosić koszty eksploatacji. Czynsz za dzierżawę to sto zł miesięcznie.

Handicap za cel stawia sobie aktywizację sportową i integrację osób o obniżonych możliwościach psychofizycznych związanych z niepełnosprawnością, chorobami i skutkami zaawansowanego wieku.

Podjęcie decyzji poprzedziła ostra wymiana zdań. Piszemy o tym w artykule obok. A w galerii poniżej - zdjęcia budynku, w którym na mocy umowy - przez 119 miesięcy swoją siedzibę będzie mieć Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.

pk/ zdj. Piotr Korczak

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 03.02.2020 19:29