Finał Big Air w Białce Tatrzańskiej (aktualizacja + zdjęcia)

Sportowcy z 18. państw przyjechali specjalnie do Białki Tatrzańskiej, aby zmierzyć się w widowiskowych zawodach Big Air. Dzisiejszy finał Big Air rozgrywany w ramach Garmin Winter Sports Festival 2020 przeszedł do historii.
Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska przyciągnął liczną widownię, która mogła podziwiać podniebne akrobacje w słonecznej aurze. Pogoda dopisała, kibice również, zawodnicy zaprezentowali niesamowite umiejętności na skoczni.

Zacięta walka wyłoniła zwycięzców we freestyle’owym Pucharze Europy FIS: w męskim snowboardzie zwyciężył Litwin Motiejus Morauskas, a w kobiecym Polka Katarzyna Rusin. Mistrzem Polski we freeskiingu został Robert Szul. Zwycięstwo w PE w damskim freeskiingu zapewniła sobie Rosjanka Lana Prusakova, a w kategorii mężczyzn wygrał również Rosjanin Dmitrii Mulendeev. W kategorii rowerowej FMB World Tour na najwyższym miejscu podium polski dublet: Dawid Godziek oraz Aleksandra Ciupak.

Organizatorzy zapowiedzieli kolejną edycję imprezy za rok.