Ostatki z Fundacją "Szczęśliwe Jutro"

Fundacja "Szczęśliwe Jutro" zaprasza do udziału w balu charytatywnym przy muzyce zespołu Sizal, który odbędzie się 22 lutego o godz. 19 w restauracji Góralsko Strawa w Nowym Targu. Gwiazdą imprezy będzie zespół Future Folk. Dla czytelników Podhale24.pl mamy bezpłatne zaproszenie na to wydarzenie.
Otrzyma je osoba, która jako pierwsza napisze do nas na adres konkurs@podhale24.pl, podając w temacie wiadomości hasło "Ostatni z Fundacją Szczęśliwe Jutro", a w treści swoje imię i numer telefonu. Bilety są też dostępne w powszechnej sprzedaży (szczegóły na plakacie).

Fundacja "Szczęśliwe Jutro" powstała w lipcu 2015 r., by pomagać rodzinom, znajdującym się w trudnej lub kryzysowej sytuacji, a szczególnie dzieciom wychowującym się w tych rodzinach lub przebywającym w domach dziecka.

Jej przewodnim działaniem było otwarcie domu dziecka, "Przystani Szczęśliwe Jutro" we Wróblówce. Dzięki organizowanym akcją charytatywnym, piknikom, balom, indywidualnym darczyńcą na remont budynku zebrano 1,1 mln zł. Dzięki temu w lipcu 2019 roku otwarto placówkę, w której obecnie przebywa 14-tka dzieci.

- Robimy wszystko by ten dom był miejscem, w którym dzieci czują się jak „u siebie”. Jednocześnie wychowankowie otrzymają opiekę, wsparcie i uczą się norm, zasad oraz wypełniania obowiązków, których nie miały możliwości poznać w swoim rodzinnym domu - mówią przedstawiciele fundacji. - Wspólne przygotowywanie posiłków, dbanie o porządek nie tylko w pokoju ale w całym domu, poszanowanie wspólnego dobra, szacunek do innych to tylko kilka norm które stanowią zasady funkcjonowania Przystani. Należy zauważyć, że do domu dziecka trafiają najczęściej dzieci, które ze względu na problemy wychowawcze nie zostały umieszczone w rodzinach zastępczych lub nie było nikogo w rodzinie, kto przejąłby opiekę nad nimi. Te dzieci wymagają szczególnych oddziaływań.

W placówce przebywają obecnie m.in. dwie nastoletnie wychowanki ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi. Wśród dzieci wychowujących się w przystani są takie, które wymagają specjalistycznego leczenia neurologicznego, psychiatrycznego oraz kardiologicznego.

- Pragniemy, aby nasi wychowankowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Już teraz korzystają z zajęć takich jak piłka nożna, taniec, język angielski. Pozyskane w trakcie Ostatkowego Balu Charytatywnego pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe zajęcia dla dzieci oraz doposażenie budynku w którym znajduje się Przystań Szczęśliwe Jutro, czyli dom dziecka we Wróblówce - podkreślają.

oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 17.02.2020 12:06