Na sesji o koronawirusie. "Trzymamy rękę na pulsie"

NOWY TARG. Podczas poniedziałkowej sesji pojawił się temat zagrożenia koronawirusem. Troskę o bezpieczeństwo i urzędników, i petentów wykazał Paweł Liszka.
Radny pytał, czy takie miejsca w Urzędzie Miasta, które odwiedza wiele osób, także przyjezdnych - czyli Biuro Obsługi Mieszkańców, czy Urząd Stanu Cywilnego - zostały wyposażone w środki dezynfekujące.

- Postępujemy zgodnie z zaleceniami służb, a panie utrzymujące w urzędzie czystość zostały uczulone, by te wskazane miejsca wydezynfekować, by nie było zagrożenia. Na razie obowiązuje nas profilaktyka. Poza tym, zanim te wszystkie działania były tak mocno nagłośnione, to pan Zbigniew Korczak z Obrony Cywilnej już działał i rozsyłał ulotki. Trzymamy rękę na pulsie, jesteśmy w kontakcie ze służbami, przede wszystkim z sanepidem, który ma tu największą role do odegrania, gdyby były zgłoszone przypadki zakażenie - odpowiedział Grzegorz Watycha.

Na uwagę radnego Liszki, by jednak zakupić środki czystości do Urzędu, burmistrz odparł, że "zostały już zamówione, będą pojutrze dostarczone'. - Na razie używany te środki, które są na bazie chloru i one się sprawdzają - uspokajał włodarz Miasta.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 09.03.2020 15:46