Maseczki dla potrzebujących od IPA Nowy Targ

Z inicjatywy osób, które od wielu lat wspierają działania Stowarzyszenia - Zasłużonych dla Sekcji Polskiej IPA, członkowie Regionu - Magdalena, Bogdan i Mateusz w towarzystwie Krzysztofa i Marcina przywieźli do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu 1500 szt. maseczek ochronnych, które przekazali dyrektorowi placówki Markowi Wierzbie.
Z kolei Marcin, Leszek oraz Sławek - członkowie klubu HDK PCK Kropla, działającego przy Regionie IPA Nowy Targ - przekazali dyrektorom Domu Pomocy Społecznej w Rabce – Zdroju oraz Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu po 200 szt. maseczek dla pracowników i ich podopiecznych.

- System ochrony zdrowia w ostatnich tygodniach przechodzi jedną z najtrudniejszych prób. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy a także personel medyczny - muszą mierzyć się z ciągłym niebezpieczeństwem zarażenia się. Aby wesprzeć działania służb medycznych, kilku przyjaciół IPA, w myśl maksymy Stowarzyszenia "Służyć poprzez przyjaźń" zwrócili się do członków Stowarzyszenia z chęcią niesienia pomocy. Wystarczyło kilka telefonów do kilku następnych osób i na odzew nie trzeba było czekać. W ciągu kilkunastu godzin, do spontanicznej akcji zgłosiły się kolejne osoby, dokładając swoją część dobra. Wstępnie zaplanowany zakup kilkuset maseczek zmienił się w ilość prawie dwóch tysiąca sztuk! W związku z olbrzymimi potrzebami związanymi z zagrożeniem epidemiologicznym, możemy nie tylko pomóc, ale i podziękować osobom pracującym w ochronie zdrowia za ich trudną i obciążającą służbę. Mamy nadzieję, że ofiarowane maseczki spowodują, iż mieszkańcy powiatu nowotarskiego będą leczeni przez zdrową obsadę miejskiego ambulatorium - mówi Mateusz.


Jak podkreślają sami darczyńcy, ten gest uczynili na znak solidarności oraz w podzięce za ciężką pracę jaką wykonuje cały personel szpitala w Nowym Targu, oraz w domach pomocy w Rabce Zdroju i w Zaskalu. Dodają, że chcą tym samym zachęcić innych do wspierania potrzebujących w tych trudnych chwilach.Niniejszym składają podziękowania dla darczyńców, którzy nieraz już pokazali, iż bezinteresowna pomoc innym nie stanowi dla nich problemu, tj.: Tomaszowi Gołębiowskiemu i Markowi Jasińskiemu "Akcja Serca" - inicjatorom, a także Arturowi Lorkowi "F.U.H. Elektroserwis", Krzysztofowi Ślimakowi "Firma Remontowo-Budowlana Ślimak", Marcinowi Gołębiowskiemu "Magia Soli", Arturowi Marek "AiD Marek Sp. J.", Maciejowi Rybce "F.H.U. Rybka - Karcma Muzykancko", Łukaszowi Rubiś, Issama Benzid " Blachotrapez Sp. z O.O." oraz Agnieszce Wojas "Wojas S.A."


opr.s/ zdj. nadesłane

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 24.04.2020 11:31