List w sprawie ścieżki rowerowej Ludźmierz - Rogoźnik

"Piszę, ponieważ zapytanie do wójta gminy Nowy Targ Jana Smarducha nie doczekało się żadnej odpowiedzi ani jakiejkolwiek reakcji" - napisał w liście do redakcji nasz czytelnik.
"Ścieżka rowerowa na odcinku Ludźmierz - Rogoźnik jest wykorzystywana przez bardzo wielu użytkowników: rowerzystów, biegaczy, rolkarzy, spacerowiczów, w tym oczywiście i dzieci. Jeżdżę po wielu trasach na Podhalu, ale ta jest w najgorszym stanie:

- śmieci (butelki, puszki, pojemniki, opakowania i inne) wzdłuż rowów powoli zarastające trawą, więc problem wkrótce wizualnie zniknie
- zniszczone wiaty rowerowe, najgorzej wygląda wiata rogoźnicka (porozbijane barierki, dookoła potłuczone szkło, pomazane farbą tablice informacyjne)
- śmieci rozrzucone wokół maleńkich (!) koszy, w których zwyczajnie się nie mieszczą, w promieniu nawet kilkudziesięciu metrów

Wrażenia estetyczne niepowtarzalne, najlepiej byłoby przejeżdżać ten odcinek z zamkniętymi oczami. Opłata za gospodarowanie odpadami jest wysoka, gmina nie jest w stanie utrzymać w porządku infrastruktury, za którą odpowiada? Może publikacja i zapytania użytkowników skierowane do Urzędu Gminy Nowy Targ wywołają jakiś skutek, mam taką cichą nadzieję".

Czytelnik

oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 05.05.2020 12:19