W tym roku nie będzie Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

NOWY TARG. Zaplanowany na pierwszy weekend lipca XII Nowotarski Piknik Lotniczy został odwołany.
"Z wielką przykrością informujemy o konieczności podjęcia trudnej decyzji o odwołaniu XII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Pozostając w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie Państwa oraz organizatorów wydarzenia, nie mogliśmy jednak zdecydować inaczej" - poinformował prezes ANT Paweł Kos.

Przypomina, że w tym roku piknik "miał uświetnić 90-tą rocznicę powstania nowotarskiego lotniska". - Niestety sytuacja w kraju związana z pandemią koronawirusa oraz olbrzymi kryzys gospodarczy pokrzyżowały nam plany organizacyjne. Zapewniamy jednak, że największe święto lotnicze na Podhalu, tak lubiane i cenione przez rzeszę tysięcy naszych widzów powróci na nowotarskie niebo już przyszłym roku - deklaruje prezes Aeroklubu Nowy Targ.



Organizowana od ponad dekady impreza cieszy się ogromną popularnością. W ubiegłym roku gwiazdami pokazów byli piloci F-16. Przelot maszyn spotkał się z wielkimi emocjami - od przerażenia, po zachwyt. Na lotnisko z okazji Pikniku Lotniczego co roku przybywają tysiące widzów.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 05.05.2020 16:14