Uczennica II LO w finalistką Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego

Zuzanna Rączka – uczennica klasy II d w II LO w Nowym Targu znalazła się w gronie jedenaściorga finalistów X edycji Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, a jego organizatorem jest Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.
Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Inicjatywa jest formą promocji twórczości Jacka Kaczmarskiego wśród młodego pokolenia – osób, które urodziły się już po upadku komunizmu w wolnej Polsce. Projekt służy nie tylko podtrzymywaniu pamięci o wybitnym polskim artyście i jego twórczości, ale uczy także historii Polski w różnych jej okresach: sarmackim, przedwojennym, komunistycznym; historii światowej i szeroko rozumianej kultury artystycznej.

Pierwszy etap konkursu polega na przygotowaniu esejów na jeden z przedstawionych przez organizatorów tematów. Zuzanna zajęła się tematem „Moja ze Stwórcą rozmowa jak Syn Jego do drzewa przybita – podmiot liryczny poezji Jacka Kaczmarskiego w relacji z Bogiem”. Jak podkreślają organizatorzy „zainteresowanie konkursem było w tym roku bardzo duże i wiele prac prezentowało naprawdę dojrzały poziom. Przyznajemy, że wybór najlepszych z nich nie był łatwy”.

Etap ustny konkursu odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu 2020 roku.

źródło: szkoła

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.05.2020 15:02