Okresowy przegląd kotłów gazowych (art. sponsorowany)

Przegląd instalacji grzewczej powinien na stałe zagościć w domowym kalendarzu, na liście „do zrobienia”. Najlepszym czasem na zaplanowanie przeglądu jest lato, czyli moment przestoju instalacji. Jeśli jednak nie zdążymy umówić serwisanta przed nadejściem jesieni , czas trwania sezonu grzewczego nie jest przeszkodą dla sprawdzenia poprawności działania instalacji grzewczej.
Regularny przegląd domowego systemu grzewczego jest ważny z wielu powodów. Serwis dokonany przed rozpoczęciem sezonu grzewczego minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia awarii w momencie, kiedy czas oczekiwania na usunięcie usterki jest znaczny. Systematyczny serwis kotła zapobiega również nawarstwieniu się usterek, których późniejsze usuwanie może okazać się zarówno kosztowne, jak i mało komfortowe dla domowników skazanych w sezonie grzewczym na dyskomfort cieplny lub też nagłą przerwę w ogrzewaniu.


Systematyczny serwis kotła przyczynia się również do wydłużenia jego żywotności. Regularnie serwisowane urządzenia grzewcze potrafią funkcjonować bezawaryjnie przez wiele lat, praktycznie nie ulegając procesom zużycia. Należy również liczyć się z tym, że praca kotła, który nie podlegał cyklicznym przeglądom, może skutkować większym zużyciem paliwa i w konsekwencji zwiększonymi kosztami ogrzewania domu.

Jeśli chcemy aby nasz kocioł pracował z najwyższą możliwą sprawnością, zapewniając nam optymalne koszty ogrzewania, zadbajmy o to, aby był poddawany systematycznemu czyszczeniu i regulacji. Przegląd kotła to również najlepsza okazja, aby odpowiednio dostosować pracę urządzenia do indywidualnych potrzeb.


Niezwykle istotny jest również wybór osoby, która zadba o nasze urządzenie grzewcze. Przegląd kotła najlepiej zlecić autoryzowanemu serwisowi, który jest dobrze zaznajomiony z urządzeniami danego producenta i regularnie uczestniczy w szkoleniach przez niego organizowanych. Dzięki temu wie, jak wykorzystać wszystkie oferowane funkcje i możliwości urządzenia do poprawy efektywności pracy całego systemu.
Należy podkreślić, że przegląd instalacji grzewczej to nie tylko serwis kotła. Regularnej kontroli należy również poddawać przewody kominowe – spalinowe i dymowe. To zadanie dla mistrza kominiarskiego.

Coraz częściej można się również spotkać z ofertą dotyczącą pakietów serwisowych. Jest to ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza dla klientów instytucjonalnych, jak również dla wszystkich tych, którym trudno znaleźć czas na organizację przeglądów instalacji grzewczej. Wykupując interesujący nas pakiet w firmie serwisowej otrzymujemy pewność kompleksowej i profesjonalnej opieki serwisowej oraz niezawodnego i efektywnego działania urządzenia. Nie musimy również pamiętać o przeglądzie, ponieważ serwisant sam skontaktuje się z nami i umówi na kontrolę pracy systemu w dogodnym dla nas terminie.

VitoTech serwis firmy Viessmann.
kom: 661 970 860
vitotech24@gmail.com
www.vitotech.pl

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 23.05.2020 08:30