Porównanie kart kredytowych - na co zwrócić uwagę (art. sponsorowany)

Porównanie kart kredytowych pozwala poznać wiele istotnych informacji na temat różnych ofert. Dobrze jest jednak wiedzieć, na co szczególnie powinno się zwrócić uwagę, żeby później karta kredytowa spełniała wszystkie wymagania.
Opłaty za wydanie i posiadanie karty
Niektóre banki pobierają opłatę już przy wydaniu karty kredytowej. Nie zawsze jednak są to duże kwoty, więc czasem warto zapłacić kilkadziesiąt złotych, dostając dostęp do limitu kredytowego, w zamian za bardzo korzystne warunki korzystania z karty.

Ważne jest także porównanie kart kredytowych pod kątem stałej opłaty obowiązującej ich właścicieli. Część banków ma w swoim regulaminie konkretne warunki, które należy spełnić, aby zostać całkowicie zwolnionym z takiej opłaty. Zazwyczaj jest to po prostu jej aktywne używanie i regularna spłata.

Oprocentowanie karty kredytowej
Zawsze korzystając z karty kredytowej, trzeba później pamiętać o jej spłacie. Od pożyczonej kwoty naliczana jest opłata, którą właściciel karty jest zobowiązany zapłacić wraz ze spłatą karty. Ranking kart kredytowych jak ten pod adresem money24.pl/ranking-kart-kredytowych/ jasno pokazuje, że oprocentowanie bardzo różni się pomiędzy pojedynczymi ofertami.

Warto pamiętać, że karta dla podróżujących powinna proponować także korzystne warunki przewalutowania i wypłaty środków poza granicami Polski. Wówczas, zamiast wymieniać polskie złote na inną walutę przed wyjazdem, można wygodnie płacić za swoje zakupy zagranicą kartą kredytową, a później po prostu regularnie ją spłacać.

Okres bezodsetkowy i spłata karty
Tak naprawdę moment naliczania oprocentowania nie zaczyna się w momencie skorzystania z limitu kredytowego na karcie. W tej kwestii każdy bank ma swoje własne zasady. Przeszukując ranking kart kredytowych, warto zapoznać się z terminem okresu bezodsetkowego. Jeżeli w określonym czasie całe zadłużenie z karty kredytowej zostanie spłacone, nie będzie naliczona żadna dodatkowa opłata.

Równie ważny jest temat samej spłaty karty kredytowej. Jej maksymalny termin warto ustalić w okolicach regularnego otrzymywanie wynagrodzenia z pracy, żeby nigdy się z nią nie spóźnić. Karta dla podróżujących powinna być możliwa do spłacenia przez internet, z pełnym dostępem do panelu po zalogowaniu wraz ze sprawdzeniem dostępnych środków.

Dostępny limit kredytowy i jego zmiana
Warto pamiętać, że dostępny limit kredytowy w ofercie banku zawsze rozpatrywany jest pod kątem indywidualnej zdolności. To, co pokazuje ranking kart kredytowych, jest więc maksymalnym możliwym limitem, a nie ostateczną ofertą.

Jeśli bank oferuje pełen dostęp do panelu karty kredytowej przez internet, najczęściej możliwa jest tam też zmiana jej limitu. Każdy może kiedyś nagle potrzebować przypływu gotówki, a to może być dobre rozwiązanie takiego problemu.

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 26.05.2020 17:41