Poseł Edward Siarka zabiega o zniesienie opłaty targowej

NOWY TARG. Parlamentarzysta zwrócił się do Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz z zapytaniem poselskim w sprawie "możliwości wprowadzenia zapisów znoszacych opłatę targową w ramach tarczy antykryzysowej".
Jak argumentuje "sprawa zniesienia opłaty targowej pojawia się w wielu dyskusjach, wokół działań rządu ułatwiających działalność małych i średnich przedsiębiorstw. Zwłaszcza w czasie pandemii, która doprowadziła do zamknięcia placów targowych - wydaje się zasadne rozważenie możliwości zniesienia tej często uciążliwej dla drobnych kupców opłaty".

Trudno nie dodać, że w przypadku nowotarskiego placu targowego - handel się nie zatrzymał, chociaż brak klientów ze Słowacji to spory cios dla kupców. Inna sprawa, że sami zainteresowani nie ukrywają, że opłata targowa to nie jest największy wydatek, jaki ponoszą osoby handlujące na terenie Nowej Targowicy.

Spółka na swoim profilu na portalu społecznościowym opublikowała całe zapytanie poselskie i opatrzyła je informacją, iż "poseł zdradził, że otwarcie granic - na które tak bardzo czekają również kupcy i przedsiębiorcy z naszego jarmarku - powinno nastąpić 1 lipca. - Takie jest wskazanie na dziś, choć oczywiście wszystko zależeć będzie od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa - zastrzega parlamentarzysta"


s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 08.06.2020 16:27