Koronawirus. ZNP apeluje o bezpłatne badania dla pracowników oświaty

NOWY TARG. Prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu apeluje do wójtów i burmistrzów z powiatu nowotarskiego "o podjęcie stosownych działań w celu przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich w celu zdiagnozowania obecności wirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników oświaty bezpośrednio przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego."
Apel Marcina Domina, reprezentującego Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP o "zagwarantowanie przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich", skierowany jest nie tylko do samorządowców, ale i innych organów prowadzących szkoły i przedszkola.

"Mając na uwadze troskę o życie i zdrowie uczniów oraz pracowników oświaty - w naszej ocenie koniecznym jest zagwarantowanie bezpiecznych warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w siedzibach placówek poprzez dokonanie badań lekarskich pracownikom. W związku z brakiem podjęcia takich działań przez Radę Ministrów, wnioskujemy do Pana jako organu prowadzącego o roztropne decyzje i zapewnienie sfinansowania takich badań w prowadzonych przez Gminę placówkach" - napisano w apelu.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 26.07.2020 19:34