Policja odnalazła i ukarała kierowcę BMW, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w maju na pasach na dwupasmówce na wysokości ulicy Podtatrzańskiej w Nowym Targu. Całe zdarzenie zarejestrował nasz czytelnik.
Na nagraniu widać rowerzystów, którzy zamierzają przejść na drugą stronę zakopianki. Jeden z samochodów zatrzymuje się, żeby ustąpić im pierwszeństwa, a tym drugi lewym pasem wyprzedza zatrzymujący się samochód.Sprawą zainteresowała się nowotarska policja. - W związku ze zdarzeniem zostały przeprowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 97 kodeksu wykroczeń - informuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Przesłuchano świadka zdarzenia, a także ustalono sprawcę wykroczenia - kierującego BMW. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie - wyprzedzanie pojazdu bezpośrednio przed oznakowanym przejściem dla pieszych, którego kierujący zwalniał, celem udzielenie pierwszeństwa pieszym prawidłowo przekraczającym jezdnię - został ukarany mandatem karnym, zgodnie z taryfikatorem w wysokości 200 złotych oraz przypisano 10 punktów karnych.

- W tym przypadku na szczęście nie doszło do tragedii. Przypominamy, że każdy kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność. Wystarczy chwila nieuwagi, ograniczona widoczność i może dojść do nieszczęścia. Pamiętajmy, że nie wolno wyprzedzać drugiego pojazdu bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych. Niedopuszczalne jest również omijanie pojazdu, który zatrzymał się, przed przejściem dla pieszych - wyjaśnia rzecznik nowotarskiej policji.

oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 29.07.2020 11:30