Przedszkole i szkoła zagrożone koronawirusem

Przedszkole w Chabówce i szkoła podstawowa w Lipnicy Małej - w tych dwóch placówkach wykryto koronawirusa u pracowników. W pierwszym przypadku sanepid skierował wszystkich na kwarantannę, w drugim wywiad epidemiologiczny zdecyduje, czy szkoła zostanie zamknięta.
Jak mówi Jolanta Bakalarz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu, obecnie w dwóch placówkach oświatowych mogło dojść do kontaktu dzieci z osobą zakażoną koronawirusem. W Przedszkolu w Chabówce wychowawcy i ich podopieczni znajdują się na 10-dniowej kwarantannie ze względu na pozytywny wynik testu u jednego z pracowników. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Lipnicy Małej koronawirusem zakażona jest jedna z nauczycielek, pochodząca z powiatu suskiego. Trwa wywiad epidemiologiczny i od jego wyników będzie zależeć, kto zostanie skierowany na kwarantannę i czy szkoła przejdzie w zdalny tryb nauczania. Póki co dzisiejsze zajęcia zostały odwołane, a uczniowie i nauczyciele odesłani do domów.

Jak na razie, w powiecie nowotarskim jedna szkoła funkcjonuje w trybie zdalnym – w Krempachach. W miejscowości powstało duże ognisko zakażeń. Dyrektor sanepidu dodaje jednak, że uczniowie wrócą do szkoły od poniedziałku14 września.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.09.2020 14:47