Wraca pytanie o fontanny na Rynku

NOWY TARG. Kolejny raz radny Paweł Liszka pyta o stan techniczny fotann na Rynku. - Czy są już sprawne? Kiedy został wykonany ich przegląd i naprawa? Kto wykonał naprawę i jaki był jej koszt? - dociekał radny.
Gdy w sierpniu radny Liszka prosił w imieniu mieszkańców o uruchomienie wodotrysków, w odpowiedzi padło, że "fontanny nie zostaną włączone z troski o zdrowie mieszkańców".

Burmistrz napisał m. in., że "na podstawie doświadczeń z lat ubiegłych wiemy, że fontanny w naszym mieście przyciągały dużą liczbę osób, które nie koniecznie stosowały się do obowiązujących zaleceń. Dlatego biorąc pod uwagę rosnącą liczbę potwierdzonych przypadków wystąpienia choroby COVID-19 w naszym powiecie i sąsiednich, w trosce o zdrowie mieszkańców i turystów, fontanny nie zostaną uruchomione."

Paweł Liszka wtedy także pytał o stan techniczny urządzeń, ale odpowiedź nie padła. Podczas ostatniej sesji - ponowił swoje zapytanie. Tym razem w odpowiedzi czytamy: "przegląd pogwarancyjny fontanny przed Ratuszem został przeprowadzony w 2019 r. Stwierdzone wówczas usterki systemu nawadniającego, zostały doraźnie naprawione przez serwisanta fontanny przed jej uruchomieniem. We wrześniu 2019r. nastąpiła jednak awaria fontanny, skutkująca jej wyłączeniem. Podjęto wówczas decyzję o konieczności wykonania remontu fontanny. Remont ten był planowany na 2020 r., jednak ze względu na wprowadzenie stanu epidemii, podjęto decyzję o nie uruchamianiu fontanny. W związku z tym nie było zasadne zlecanie remontu w bieżącym roku szczególnie, że zmuszeni byliśmy i jesteśmy do ponoszenia nieplanowanych kosztów związanych z epidemią".

- Mam nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, będzie się stabilizować i wprowadzone ograniczenia zostaną cofnięte. Planujemy, że możliwe będzie wówczas wykonanie remontu fontanny i jej uruchomienie na sezon letni 2021 - podsumowuje burmistrz w odpowiedzi.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 18.09.2020 09:20