Dworzec PKP w Zakopanem już prawie gotowy (zdjęcia)

ZAKOPANE. W głównym budynku dworca kolejowego instalowane jest już wyposażenie w części dotyczącej obsługi ruchu pasażerskiego. Na parterze budynku są zlokalizowane, kasy, poczekalnia i toalety. Ta część dworca zostanie już niedługo otwarta.
Jak mówi Regina Korczak - Watycha z Urzędu Miasta w Zakopanem: najprawdopodobniej ta część dworca zostanie otwarta na przełomie października - listopada br.

Na pierwszym piętrze i poddaszu jak zakładał projekt ma się znajdować mediateka i biblioteka. W dolnej części budynku ma być zlokalizowana restauracja i kawiarnia. Niestety na chwile obecną nie można podać terminu zakończenia tej części inwestycji. Prawdopodobnie zostanie ona oddana razem z centrum komunikacyjnym którego otwarcie jest przewidziane za dwa lata. Restauracja zostanie uruchomiona po wyłonieniu dzierżawcy w przetargu.

W najbliższym czasie zostanie też zakończony remont budynku dawnej przychodni w której mają się znajdować docelowo biura Zakopiańskiego Centrum Kultury i informacja turystyczna.

pk/zdj. UM Zakopane

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 28.09.2020 21:05