Szpital w Zakopanem będzie leczył chorych na Covid-19. Zarażonych jest 6 pacjentów, 6 pielęgniarek i 4 lekarzy

Dr n. med. Małgorzata Czaplińska, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przedstawiła dziennikarzom informacje na temat aktualne sytuacji w szpitalu związanej z koronawirusem.
- Obecnie w szpitalu powiatowym znajduje się sześciu pacjentów z wynikiem dodatnim w kierunku choroby Covid -19, z czego pięć osób przebywa na oddziale wewnętrznym a jedna osoba znajduje nie na oddziale intensywnej terapii i wymaga wentylacji mechanicznej. Wśród personelu medycznego szpitala zakażonych jest sześć pielęgniarek i czterech lekarzy - poinformowała dr Czaplińska na wtorkowej konferencji prasowej.

Jak dodała, całkowicie wyłączony z pełnej działalności jest tylko oddział wewnętrzny w szpitalu. Przebywają tam pacjenci odizolowani od chorych pacjentów, którzy w chwili obecnej mają wynik ujemny. Wstrzymane są tam wszystkie inne przyjęcia.

Jak powiedziała dyrektor Czaplińska, osoby zakażone przebywające w szpitalu miały zostać przekazane do szpitali drugiego stopnia, jednak lekarze zgłaszają bardzo duże problemy ze znalezieniem miejsc dla tych pacjentów. - Może się to zmienić, gdyż szpital otrzymał w dniu dzisiejszym projekt decyzji wojewody, który wprowadza szpital powiatowy w Zakopanem na drugi stopień zabezpieczenia świadczeń medycznych w kierunku choroby Covid -19. Co oznacza, że pacjenci z dodatnim wynikiem nie będą już odsyłani dalej, tylko leczeni na miejscu w Zakopanem - poinformowała. - Oznacza to również, że do tej pory szpital miał zadeklarowane trzy łóżka dla osób z podejrzeniem choroby Covid -19, a po przejściu na drugi stopień będą już świadczone usługi medyczne dla osób zarażonych tą chorobą. Liczba łóżek zostanie zwiększona prawdopodobnie do dziesięciu sztuk, w tym jedno łóżko intensywnej terapii. Rozporządzenie wejdzie w życie w przeciągu kilku dni - dodała.

pk/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 29.09.2020 16:00