Edward Siarka powołany na wiceministra środowiska

Pochodzący z Podsarnia w gminie Raba Wyżna poseł Solidarnej Polski Edward Siarka został powołany na urząd Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska i Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.
W sobotę 3 października Minister Środowiska Michał Woś w obecności dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego i Łowczego Krajowego Pawła Lisiaka wręczył Edwardowi Siarce akt powołania podpisany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
 
Nowy wiceminister będzie odpowiedzialny za leśnictwo i łowiectwo, także w połączonym resorcie środowiska i klimatu, a docelowo w Ministerstwie Rolnictwa i Leśnictwa. Będzie kontynuował politykę ministra Michała Wosia szczególnej ochrony dziedzictwa narodowego jakim są polskie lasy.
 
Edward Siarka to poseł na Sejm RP od 5 kadencji, wcześniej samorządowiec, od ponad 20 lat działa w Małopolsce, podejmując aktywne działania na polu leśnictwa i łowiectwa. Członek władz wojewódzkich Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS jako przedstawiciel Solidarnej Polski. Jego powołanie na stanowisko wiceministra środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, jak podkreślają przedstawiciele rządu, gwarantuje racjonalną ochronę polskiej przyrody i gospodarowanie jej zasobami zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Materiały prasowe MŚ, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 03.10.2020 18:20