Otwarto i oddano do użytku most w Orawce (zdjęcia)

Inwestycja łączy osiedle „Zawoda” z Sołtystwem. Most znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańców, ograniczy konieczność przejazdu przez drogę krajową, co zapewni bezpieczeństwo w przemieszczaniu się i zminimalizuje zagrożenie wypadkami komunikacyjnymi.
W zorganizowanej kilka dni temu uroczystości udział wzięli: wójt Antoni Karlak, ksiądz Adam Gabryś proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Orawce, Przewodniczący Rady Gminy Jabłonka Eugeniusz Moniak, wice przewodnicząca Wilma Zubrzycka, radni gminni i powiatowy, urzędnicy, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy w Jabłonce, sołtysi i członkowie Rad Sołeckich.

Wójt Antoni Karlak pogratulował mieszkańcom Orawki tej wielkiej inwestycji i podziękował za ich wyrozumiałość i cierpliwość mimo utrudnień komunikacyjnych w czasie budowy mostu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Przebudowa drogi gminnej do Sołtystwa wraz z budową mostu do Sołtystwa w miejscowości Orawka”. Wartość robót budowlanych wyniosła 1 291 500,00 zł, z tego 763 608,00 zł pochodzi z dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych natomiast 268 044,00 zł pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a pozostałe blisko 259 848,00 zł z budżetu Gminy Jabłonka.

UG Jabłonka, opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 18.10.2020 12:59