Burmistrz Zakopanego chce apelować do rządu o zmianę decyzji dot. ferii zimowych

Leszek Dorula zapowiada, że w poniedziałek chce spotkać się z radnymi oraz burmistrzami i wójtami okolicznych gmin, by opracować wspólne stanowisko i apel do rządu w sprawie ustalenie jednego terminu ferii zimowych dla uczniów w całej Polsce.
W rozmowie z PAP, Leszek Dorula powiedział, że decyzja premiera była "zbyt wczesna". Jego zdaniem wciąż jest szansa, by do kumulacji nie doszło, a terminy wypoczynku zimowego dla poszczególnych województw - wydłużono - jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Przypomnijmy - w sobotę premier Mateusz Morawiecki powiedział, że ferie zimowe odbędą się dla wszystkich w jednym terminie - od 4 do 17 stycznia. Zdaniem przedsiębiorców z branży turystycznej, taka decyzja nie ma racjonalnego uzasadnienia. Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wójtowicz nazwała decyzję "skandaliczną i nielogiczną", która doprowadzi do bankructwa w branży hotelarskiej.

Burmistrz Zakopanego przekonuje, że rozłożenie turnusów feryjnych w czasie - to bezpieczniejsze rozwiązanie, bowiem daje szansę na zachowanie wszelkich rygorów sanitarnych. Jak mówi - większym zagrożeniem jest zgromadzenie ludzi w jednym terminie, w jednym miejscu.

PAP, s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 22.11.2020 13:03