Powstał album "Ornamenty i zdobienia w Bukowinie Tatrzańskiej"

W poniedziałek 21 grudnia o godz. 19.00, zaledwie na klika dni przez Świętami Bożego Narodzenia, Bukowiańskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie on-line z autorami albumu pt. „Ornamenty i zdobienia w Bukowinie Tatrzańskiej” wydanego przez Bukowiański Dom Ludowy.
Pozycja ta, to wyjątkowe opracowanie podhalańskiej ornamentyki i zdobień w drewnie, na przykładzie Domu Ludowego oraz zachowanych w Bukowinie Tatrzańskiej starych sosrębów.

To niespotykane bogactwo dekoracji snycerskich zebrane w niniejszej publikacji - ponad 130 rodzajów samych rozet - jest swoistą dokumentacją niepowtarzalnej ornamentyki Domu Ludowego, zabytku, znajdującego się na Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski, ale również doskonałym materiałem edukacyjnym dla rzeźbiarzy i miłośników sztuki ludowej. Jak zaznacza dr hab. Zbigniew Moździerz wspierający publikację: „W historii poznawania sztuki podhalańskiej ukazały się raptem trzy takie opracowania”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w poniedziałkowym spotkaniu oraz do nabycia albumu.

Link do transmisji on-line: https://business.facebook.com/events/394700241780166/

Materiały prasowe, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 17.12.2020 12:00