Brawura młodych kierowców

W Dębnie i w Ostrowsku nowotarscy policjanci zatrzymali dziś kierowców, którzy jechali zdecydowanie za szybko i zbyt brawurowo.
Dzisiaj rano, na drodze wojewódzkiej 969, kierowca chevroleta jadąc w kierunku Nowego Targu pomimo podwójnej linii ciągłej wyprzedził funkcjonariuszy jadących na służbę prywatnym samochodem. W ostatniej chwili kierowca zjechał na prawy pas jezdni zmuszając policjanta do hamowania. Podczas dalszej jazdy, kierowca chevroleta jeszcze kilka razy nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania innych pojazdów. Policjanci początkowo przypuszczali, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. O całej sytuacji poinformowali dyżurnego nowotarskiej jednostki, a ten patrol ruchu drogowego, który w Ostrowsku zatrzymał do kontroli chevroleta. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy, a jego brawurowa jazda spowodowana była jak tłumaczył …pośpiechem. Za popełnione wykroczenia 21-latek został ukaranym mandatem karnym w wysokości 900 złotych, a do jego konta zostanie przypisane 20 punktów karnych.

Kilka godzin później, w Dębnie policjanci ruchu drogowego zatrzymali za przekroczenie dozwolonej prędkości kierującego BMW. Młody kierowca jechał 113 km/h w obszarze zabudowanym. Za przekroczenie prędkości o 63 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych. Policjanci za pokwitowaniem zatrzymali prawo jazdy, które posiadał dopiero od roku.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 17.12.2020 20:04