Kontrola w restauracji Magdy Gessler

Po południu, w restauracji Schronisko Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej, która mimo zakazu otwarła dziś działalność i przyjęła pierwszych klientów, pojawiła się kontrola sanepidu i policji.
Do lokalu weszli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zakopanem i sześciu policjantów. Interwencja ma związek z otwarciem lokalu, mimo obowiązującego rządowego zakazu, związanego z epidemią koronawirusa.

Policjanci, jak informuje asp. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji, towarzyszą pracownikom sanepidu. Funkcjonariusze wykonują swoje obowiązki i egzekwują przepisy mówiące o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Policjanci legitymowali klientów, którzy w lokalu nie mieli założonych maseczek i informowali ich o takim obowiązku.

Przypomnijmy, iż restauracja w południe rozpoczęła działalność. Jej menedżer powiedział, że lokal nie był w stanie skorzystać z rządowych tarcz antykryzysowych i musiał wznowić działalność, żeby przetrwać i nie zbankrutować. Kamil Sakałus zaznaczył, że w lokalu przestrzegane są wszystkie zasady reżimu sanitarnego.

Od decyzji o otwarciu lokalu odcięła się Magda Gessler. Restauratorka, która firmuje swoim nazwiskiem lokal, informuje, że nie miała żadnego wpływu na decyzję o otwarciu restauracji.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 16.01.2021 17:01