Samochód wjechał pod pociąg (zdjęcia i nowe informacje)

W Poroninie, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w rejonie ulicy Za Torem doszło do wypadku - samochód osobowy wjechał pod pociąg Intercity.
- Kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się pomimo sprawnie działającej sygnalizacji i wjechał przed nadjeżdżający pociąg - informuje asp. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji. - Maszynista widział bardzo wolno zbliżający się do przyjazdu samochód, lecz kierowca zachowywał się tak jak by go nie widział. Doszło do kolizji. Samochód został odrzucony kilka metrów dalej. Oprócz kierowcy nikt nie został ranny. Pasażerowie pociągu spokojnie wyszli do podstawionej przez PLK komunikacji zastępczej. Całość działań sprawnie przeprowadzili tatrzańscy Strażacy z PSP I OSP. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki i śledczy oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych. Sprawdzono trzeźwość kierowcy oraz maszynisty. Obaj byli trzeźwi. Urządzenia do sterowania ruchem na przejeździe również były sprawne.

Ostatecznie 54-letni kierowca z Poronina za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. Nie doznał poważnych obrażeń ciała. Nie ucierpiał nikt z pasażerów pociągu. Czynności zakończono przywracając ruch pociągów.

r/ zdj. Piotr Korczak

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 19.01.2021 09:21