Urząd Miasta organizuje dowóz do punktów szczepień

NOWY TARG. W związku z ogłoszonym przez Rząd RP Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19, z polecenia wojewody - Urząd Miasta został zobowiązany do zapewnienia transportu uprawnionych osób do punktów szczepień na terenie Nowego Targu.
W opublikowanym komunikacie czytamy, że magistrat nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a organizuje jedynie transport osobom do tego uprawnionym, które mają już wyznaczony termin szczepienia. Urząd Miasta nie organizuje też przewozu zespołu szczepiennego do osób leżących w domach.

Rejestracja na szczepienie odbywa się za pośrednictwem - infolinii (nr tel. 989), Internetowego Konta Pacjenta lub wybranego punktu szczepień na terenie Nowego Targu. A punktów takich na terenie Miasta jest osiem. To: Przychodnia Lekarzy Rodzinnych Jurek i Partnerzy przy al. Mikołaja Kopernika 7, LASERMED Paweł Grzywacz przy ul. Krzywej, Centrum Medycyny Rodzinnej Spółka Partnerska Lekarzy przy ul. Szaflarskiej, VIRTUSON sp. z o. o. Poradnia lekarza rodzinnego przy ul. Wojska Polskiego, VIRTUSON sp. z o. o. Poradnia lekarza rodzinnego przy ul. Marii Pajerskiej, przychodnia Mirosława Frankowska - Majchrzak i Anna Galica spółka jawna przy ul. Wojska Polskiego, ALLMEDICA spółka z o.o. przy ul. Kolejowej oraz ALLMEDICA spółka z o.o. przy al. Tysiąclecia.

Z transportu do punktów szczepień mogą skorzystać osoby, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także - mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Konieczny jest wcześniejszy kontakt - do Urzędu Miasta należy zadzwonić w tej sprawie pod nr tel. 18-261-12-68 (poniedziałek w godz. 8.00-12.00, środa i piątek w godz. 8.00-15.00). Osoba koordynująca przewóz przyjmie zgłoszenie i po sprawdzeniu dostępności dowozu oddzwoni z informacją o szczegółach jego realizacji.

Wsiadając do mikrobusa należy pokazać kierowcy orzeczenie o niepełnosprawności lub grupie inwalidzkiej. Po szczepieniu mikrobus odwiezie osobę niepełnosprawną do miejsca zamieszkania.

Jak zastrzega Urząd Miasta: "Należy też liczyć się z brakiem możliwości przewozu w zgłaszanym terminie". Ustalona została następująca hierarchia obsługi:
1. kolejność zgłoszeń wpływająca na komplet przewożonych osób (zgodnie z zasadami określonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny mogą to być maksymalnie 4 osoby łącznie z opiekunami),
2. posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
3. mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 22.01.2021 16:31