Krew na Finał WOŚP (zdjęcia)

NOWY TARG. Jak co roku, również i w 2021 krwiodawcy nie opuścili Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem - z powodu obostrzeń, z zachowaniem wytycznych - zbiórka krwi odbyła się w Nowotarskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa.
Wezwanie do pomocy sprowokowało do oddania krwi wielu chętnych o otwartym sercu. Niestety nie wszyscy mogli oddać krew w tym dniu. Po przebadaniu stanu zdrowia - krew oddało 20 dawców. Pojawili się oni w towarzystwie najbliższych, aby znów dać przykład wsparcia dla potrzebujących.

Kolejna akcja zorganizowana przez klub HDK PCK Kropla wspólnie z RCKiK Nowy Targ, Akcją Serca, Wodnym Pogotowiem Ratunkowym, oraz Gorącym Potokiem, pomimo panującej pandemii okazała się sukcesem. W akcji wzięli udział wieloletni dawcy krwi, na których zawsze można liczyć, a także osoby, które po raz pierwszy zdecydowali się zostać honorowym dawcą krwi! Gratulujemy wspaniałej decyzji.

W ciągu pięciu godzin akcji zgłosiło się ponad 30 osób. Łącznie zebrano 9 litrów krwi. Wszyscy otrzymali - poza gwarantowanym pakietem energetycznym - okolicznościowy pamiątkowy kubeczek i opaskę odblaskową ufundowaną przez firmę Akcja Serca i Wodne Pogotowie Ratunkowe oraz bezpłatny voucher do skorzystania z atrakcji kompleksu kilkunastu unikalnych basenów ufundowane przez Gorący Potok. Tradycyjny słodki upominek zapewnił p. Zbigniew Steskal. Akcję tradycyjnie wsparła firma Oshee Kinga Pienińska.

Jak co roku do puszki WOŚP dawcy i osoby towarzyszące hojnie wrzucali datki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Klub HDK PCK Kropla składa z serca serdeczne podziękowania dla wszystkich dawców krwi, którzy z myślą o innych - pojawili się dzisiaj aby pomóc.

Dziękujemy także: MOK w Nowym Targu, Urzędowi Miasta, Starostwu Nowotarskiemu, firmom poligraficznym ARC Artur Ciężak, GRG Gregorz Gurgul.

Klub HDK PCK Kropla

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 31.01.2021 19:49