"Wolni przedsiębiorcy" złożyli zawiadomienie do zakopiańskiej prokuratury przeciwko premierowi (zdjęcia)

Gerard Wolski i Paweł Drabik, reprezentujący inicjatywę "Wolni przedsiębiorcy", złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Zakopanem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Zawiadomienie składa się z kilku zarzutów. Pierwszy to nawoływanie obywateli do udziału w wyborach prezydenckich mimo pandemii koronawirusa i narażenie ich na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Drugi i trzeci dotyczy działania na szkodę interesu publicznego poprzez wydawanie rozporządzeń i zakazów ograniczających swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, ograniczenia swobód obywatelskich i pozbawienia obywateli źródeł dochodu.

Zarzuty dotyczą przestępstw Kodeksu karnego, dlatego zawiadomienie złożyli do Prokuratury Krajowej w Warszawie za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. O złożeniu zawiadomienie poinformowali na konferencji prasowej, która odbyła się przez jej siedzibą. Do zawiadomienia mają zostać dołączone podpisy, które są zbierane drogą elektroniczną.

- Sytuacja, jaką mamy w naszym kraju nie pozwoliła nam milczeć i patrzeć na to w taki sposób, by nie robić nic - mówił Wolski. Jak mówił, zgoda na otwarcie galerii była decyzją korzystną dla zachodnich koncernów, które są ich właścicielami, a polscy przedsiębiorcy otrzymali tylko od rządu represje i zastraszanie. - Rząd wysyła wszystko swoje służby, nawet strażaków, by przeszkadzały w prowadzeniu legalnych biznesów - podkreślał, przypominając, że znaczna część przedsiębiorców nie otrzymała żadnej pomocy.

r/zdj. Piotr Korczak

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 18.02.2021 13:53