Dodatkowe patrole już pełnią służbę w Zakopanem

Minionej nocy na zakopiańskich Krupówkach można było zobaczyć więcej patroli niż zwykle. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji, przez weekend miejscowych policjantów wspiera kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa. Dodatkowe patrole zwracają szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.
Z piątku na sobotę nie było takich tłumów na Krupówkach, jak w ubiegłym tygodniu. Sporo było turystów, którzy spacerowali i robili zakupy. Były pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscu publicznym, zachowywały się wulgarnie lub obsceniczne. Cztery osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia, a dwie, które znieważyły interweniujących policjantów zostały zatrzymane i usłyszą stosowne zarzuty.

[YOUTUBE]R8Jo2nI336I[/YOUTUBE]

Nie doszło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak w ubiegły weekend. Interwencje związane ze zgłoszeniami dotyczącymi zakłóceniami ciszy nocnej przeprowadzano w 8 obiektach turystycznych - grupy rozbawionych osób nie dawały spać innym wypoczywającym w pensjonatach turystom.

W sumie ostatniej doby pod Tatrami, policja odnotowała 103 interwencje i 115 wykroczeń. Wylegitymowano 162 osoby, z których 84 ukarano mandatami karnymi, w tym 69 za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń. Wobec 31 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu, z czego 27 za naruszenie epidemicznych nakazów.

Źródło: Małopolska Policja, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 20.02.2021 14:33