Po Szczawnicy szalał pijany kierowca

Uszkodził kilka samochodów, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
W niedziele około południa w Szczawnicy na ulicy św. Krzyża jadący samochodem BMW 43-latek uderzył w forda i odjechał z miejsca zdarzenia. Następnie na ul. Szalaya zjechał z jezdni i uderzył czołowo w zaparkowane w rejonie sklepu audi. Po zderzeniu, poszkodowany próbował udaremnić ucieczkę sprawcy, jednak 43-latek odjechał z miejsca wypadku. Policjanci sprawcę kolizji odwiedzili w domu - był pijany.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu w Krościenku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności 43-latek został zwolniony. Po godzinie 18.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Szalaya w Szczawnicy. Okazało się, że ten sam kierowca ponownie wsiadł za kierownicę bmw pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w jadącego Forda a potem skosił barierki. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie na kierownicę pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieodwracalnej tragedii.

jd / KPP Nowy Targ

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 01.03.2021 16:34