Pokonali ponad tysiąc km, by pomóc dziecku (zdjęcia)

32 offroadowe ekipy przemierzyły Polskę od Bałtyku po Tatry, by w ramach "Maratonu po życie Mai" pomóc małej dziewczynce zdobyć środki na niezwykle kosztowną terapię.
Maja potrzebuje najdroższego leku na świecie - terapia to koszt ponad 9 milionów złotych! Udało się już uzbierać ponad 8 milionów, a do akcji włączyli się miłośnicy offroad’u.

Na starcie "Maratonu po życie Mai" zorganizowanego przez Łódzki Klub Offroad’owy i zawodnika Arkadiusza Lindera stanęły 32 ekipy, w sumie ponad 90 osób. 10 kładów, 12 ATV i 10 samochodów 4x4 wystartowało we wtorek 2 marca z sopockiego molo. Przez 6 dni uczestnicy wyprawy pokonali ponad 1 000 kilometrów odwiedzając po drodze Golub-Dobrzyń, Warszawę, Łódź i Kraków, by na koniec zajechać do Zakopanego.

[YOUTUBE]nucoRxK1iT0[/YOUTUBE]

Aby wziąć udział maratonie trzeba było wylicytować sobie miejsce startowe - tylko w ten sposób zebrano 270 tysięcy złotych. Kolejne 80 tysięcy to kwoty zebrane z aukcji przedmiotów przekazywanych po drodze przez osoby chcące pomóc Mai. Razem to ponad 350 tysięcy złotych, a trwa jeszcze cały czas zbiórka do puszek!

W Zakopanem na Placu Niepodległości na uczestników maratonu czekał Oskar Pieprzak - Mistrz Polski w quadowych rajdach przeprawowych. Tu maraton oficjalnie się zakończył.

Jak w imieniu organizatora mówi Anna Kosmalska - zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że już teraz kolejne ekipy zgłaszają chęć wzięcia udziału w podobnych inicjatywach. Pomysł będzie więc prawdopodobnie miał swoją kontynuacje.

[YOUTUBE]rPnKOIB6rQ8[/YOUTUBE]

wo/ zdj. Piotr Korczak

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.03.2021 16:03