Mieszkańcy Zaskala domagają się od wójta naprawy drogi. "Czekamy już 7 lat" (zdjęcia)

"W nawiązaniu do pisma z dnia 26.04.2021, my mieszkańcy osiedla Kopaczyska oraz osiedla Za Torem ponawiamy żądanie naprawy drogi dojazdowej do naszych domów" - zaczynają swoje pismo do wójta Gminy Szaflary mieszańcy Zaskala.
Chodzi o pismo, jakie złożyli przedstawiciele mieszkańców przed miesiącem na ręce wójta Rafała Szkaradzińskiego. (publikujemy je w galerii poniżej).

- Wójt obiecał, że doprowadzi drogę do użyteczności. Ostatnio droga ta była "remontowana" dwa lata temu. Wysypali żwir i przejechał walec. Wytrzymało jakieś dwa miesiące W tamtym roku prosiliśmy się o poprawę i cisza. W tym roku zrobili to samo. Droga nie jest naprawiana, a jedynie uzupełniana żwirem. Nadal są dziury i deszcz wszystko wypłukuje. Po kilku dniach - droga przed i po "naprawie" wygląda niemal tak samo źle. Dlatego napisaliśmy drugie pismo - wyjaśnia w rozmowie z Podhale24 jeden z mieszkańców.

Oto treść drugiego pisma wysłanego do wójta Rafała Szkaradzińskiego.

"W 2014 roku podczas kampanii wyborczej w odpowiedzi na pismo byłego wójta Stanisława Ślimaka oznajmił Pan, cytujemy:

“ Pisze Pan w czasie przyszłym: zrobię, planuję, przewidziane jest itd. Dotyczy to tak podstawowych inwestycji jak chodniki, kanalizacja, wodociągi, czy drogi, a przecież mamy już XXI wiek.Mieszkańcy naszej Gminy, gdy z nimi rozmawiałem, często mnie pytali, dlaczego na takie podstawowe inwestycje muszą, tak długo czekać.”

Szanowny Panie wójcie, od zacytowanych Pana słów minęło już 7 lat, a My nadal pytamy jak długo mamy czekać? Tutaj nie chodzi już nawet o drogę asfaltową, która ma być wykonana w bliżej nieokreślonym terminie ( według zapowiedzi, już od ładnych kilku lat ) , a jedynie o utrzymanie drogi gruntowej w należytym stanie. Wysyłamy Panu wójtowi zdjęcia wyremontowanej według Pana drogi, która ma zaspokoić nasze żądania. Odpowiadamy jednogłośnie i jednoznacznie – wysypywanie żwiru łopatami z samochodu w miejsca najbardziej newralgiczne kojarzy nam się w dalszym ciągu ze średniowieczem, a przecież jak Pan wspominał mamy XXI wiek.

Jednocześnie przypominamy, że eksploatacja samochodów w tych warunkach drogowych jest bardzo przyspieszona. Tak jak powiadamialiśmy w pierwszym piśmie może dojść do sytuacji w której będziemy zmuszeni przynosić do wójta rachunki za remonty zawieszenia samochodu spowodowane jakością naszej drogi.

Prosimy o ponowny przyjazd i rzetelne poprawienie prac remontowych, które nie zostały należycie wykonane. Jednocześnie informujemy, że każda tego typu sytuacja będzie nagłaśniana w lokalnych mediach.

Z poważaniem, mieszkańcy os. Kopaczyska oraz osiedla Za Torem".

W galerii poniżej, prócz pierwszego pisma do wójta, znajdują się także przesłane przez mieszkańców zdjecia drogi . Pierwsze cztery wykonano przed zapowiadaną naprawą nawierzchni, drugie cztery - po.

opr.s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 30.05.2021 09:10