Zakopane: Będzie policyjne dochodzenie w sprawie wypadku

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu? M.in. na te pytania ma odpowiedzieć policyjne dochodzenie po wypadku, do którego doszło we wtorek na ul. Nowotarskiej.
Na skutek zderzenia samochodu osobowego z motocyklem typu cross ranny został 17-letni motocyklista. Z połamaną nogą został zabrany do zakopiańskiego szpitala. Policja nie podaje jeszcze przyczyn wypadku oraz nie wskazuje winnego.

- Kierowca motocykla doznał obrażeń powyżej siedmiu dni. Będzie prowadzone dochodzenie aby wyjaśnić przyczyny wypadku - zaznacza asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - W chwili wypadku kierowcy byli trzeźwi - dodaje policjant wykluczając tym samym alkohol jako powód wypadku.

Policyjne dochodzenie będzie miało na celu wyjaśnienie, czy 19 – letnia kobieta kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa 17 – latkowi kierującemu motocyklem. Dochodzenie ma wyjaśnić także, czy motocykl cross był dopuszczony do poruszania się po drodze.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 09.06.2021 11:06