Rozdają Konstytucje i namawiają do rozmowy (zdjęcia)

Akcja "Tour de Konstytucja" dotarła pod Tatry. Po Radomiu, Kielcach, Ostrowie Świętokrzyskim, Myślenicach i Dobczycach przyszedł czas na Zakopane.
- Wiedza ludzi dorosłych z wielkim doświadczeniem życiowym często jest znikoma odnośnie naszych praw – zaznacza Robert Hojda, prezes fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, współorganizator i pomysłodawca akcji „Tour de Konstytucja”.

Wraz z organizatorami na deptaku pojawili się także sędziowie, prokuratorzy oraz adwokaci, którzy udzielali odpowiedzi na pytania związane z Konstytucją. - Wszyscy patrzą, że są sędziowie, prokuratorzy i adwokaci, ale są aby wspierać nas merytorycznie. Cała organizacja jest organizacją obywatelską – mówi Robert Hojda.

Celem akcji jest nakłonienie Polaków, aby zaczęli ze sobą rozmawiać. - Celem „Tour de Konstytucja” jest żebyśmy jako Polacy zaczęli ze sobą rozmawiać o przyszłości, o kraju, na temat tego co przed nami i jak to dalej będzie wyglądało. Dzisiaj jesteśmy bardzo podzieleni – zaznacza Hojda. - Wszyscy wiemy, że taka sytuacja jaką mamy nie może trwać bez końca. Dalego to nie politycy organizują te wydarzenia, nie zabierają głosu, nie komentują. Mogą być jedynie jako obserwatorzy – dodaje.

Organizatorzy planują dalsze spotkania i objazd całej Polski. Po Zakopanem udadzą się zachodem Polski na północ, następnie wybrzeżem aż po miejscowości na wschodzie.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 09.06.2021 15:37