Groźny wypadek na quadzie w Kacwinie

Kierowca quada stracił panowanie nad pojazdem, quad wywrócił się, a mężczyzna upadł na jezdnię. Kierowca z urazem głowy trafił do szpitala. 29-latek był nietrzeźwy.
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem około godziny 21, w Kacwinie na ulicy Szkolnej, w rejonie skrzyżowania z ul. Św. Anny. Z ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy wynika, że 29-letni kierowca quada stracił panowanie nad pojazdem, quad wywrócił się, a mężczyzna upadł na jezdnię. Kierowca z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało u 29-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak ustalili policjanci, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe, oględziny miejsca zdarzenia, szkic i dokumentacje fotograficzną. Dodatkowo policjanci sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, z uwagi na brak aktualnej policy OC. Na miejscu obecni byli także strażacy z Nowego Targu i Kacwina.

Za kierowanie quadem pod wpływem alkoholu kierowca stracił prawo jazdy. Dokładne okoliczności tego wypadku będą ustalane podczas prowadzonego postępowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 10.06.2021 10:39