Uliczne szczepienia w Zakopanem i Szczawnicy

W nadchodzący weekend w dwóch miastach naszego regionu będą przeprowadzone uliczne szczepienia przeciwko COVID-19.
Przy promenadzie obok dolnej stacji kolei w Szczawnicy oraz na Krupówkach w Zakopanem obok poczty, każdy, kto ukończył 18. rok życia, będzie mógł zaszczepić się przeciwko COVID‑19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Szczepienia odbywać się będą w godz. 10-18 w sobotę i niedzielę.

- Chcemy dać dobry przykład całej Polsce, szczepiąc w ciągu najbliższego weekendu jak najwięcej mieszkańców i turystów. Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych i z tego względu możliwość powrotu do normalności i zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważna. Gorąco zachęcam do zaszczepienia się w Zakopanem. Zróbmy to dla naszego wspólnego dobra. A zaszczepić można się w wyjątkowym miejscu, pod Giewontem, korzystając z uroków i atrakcji naszego miasta oraz łącząc przyjemne z pożytecznym, odpoczynek z tak ważną teraz profilaktyką. Już poprzedni długi weekend pokazał, że Polacy znów chcą podróżować, zwiedzać i aktywnie spędzać wolny czas. W ten weekend znów spodziewamy się w Zakopanem wielu gości. Liczymy, że skorzystają oni z możliwości szczepienia. Gorąco zapraszamy także mieszkańców – mówi zastępca burmistrza miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica.

- Patrzymy na dobro naszych gości, dlatego chcemy zagwarantować im komfort pobytu w Szczawnicy. Szczepienia to bezpieczeństwo - dodał burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, podczas wspólnej konferencji prasowe w tej sprawie z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą (cała trójka na zdjęciu).

Co warto wiedzieć?

- Do punktu szczepień może zgłosić się każda pełnoletnia osoba, która do tej pory nie została jeszcze zaszczepiona. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

- Szczepienia będą się odbywały wg kolejności przyjścia do punktu.

- Należy ze sobą zabrać dowód osobisty.

- Proces rejestracji usprawni wypełniona wcześniej ankieta „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”

- Organizatorzy dla osób zaszczepionych w punkcie plenerowym przygotowali atrakcje i niespodzianki.

Organizatorem akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” jest Wojewoda Małopolski przy współpracy z lokalnymi samorządami.

Źródło: UM Zakopane, UMiG Szczawnica, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 10.06.2021 15:06