Wojewoda o szczepieniach w Szczawnicy i Zakopanem: "Prawie 2700 przepustek do normalności"

Akcja „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” za nami. - Szczepmy się, żebyśmy mogli wrócić do normalności. Nie będzie już nigdy takiej normalności, jak była. Doceńmy to, co mamy - apelowała w weekend w Szczawnicy Maria Ćwiertniewicz - kajakarka górska, olimpijka i mistrzyni świata w swojej dziedzinie.
Weekendowa akcja szczepień wzbudziła ogromne zainteresowanie Małopolan oraz turystów. Pierwszego dnia, w sobotę 12 czerwca, na Pustyni Błędowskiej zaszczepiło się 395 osób, natomiast na Krupówkach w Zakopanem – 370, na deptaku w Krynicy-Zdroju – 250, a w Szczawnicy – 280. Łącznie 12 czerwca podaliśmy 1295 dawek preparatu Johnson&Johnson.

Niestety w niedzielę 13 czerwca zmagaliśmy się z nieco niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Mimo to wszystkie punkty pracowały bardzo prężnie, szczepiąc łącznie 1378 osób (Pustynia Błędowska – 405, Zakopane - 398, Krynica-Zdrój – 325, Szczawnica – 250).

- Łącznie w ramach akcji weekendowej udało się nam zaszczepić 2673 osoby. Każda z nich w sobotę lub niedzielę odebrała swoją przepustkę do normalności, bo tak należy traktować szczepienia. Dziękuję za to, że Małopolanie zachowują się odpowiedzialnie i chcą się szczepić. Pod względem liczby wykonanych szczepień jesteśmy czwartym województwem w Polsce. Według dzisiejszego raportu w Małopolsce liczba szczepień przekroczyła dwa miliony i wynosi dokładnie 2 006 569, a w samym tylko czerwcu wykonano 371 920 szczepień – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W Szczawnicy akcję szczepień wsparła Maria Ćwiertniewicz – kajakarka górska, medalistka olimpijska i mistrzyni świata w swojej dziedzinie. - Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali tą akcję. Szczepienia są tu w zasięgu ręki. Dbajmy o swoich bliskich, o rodzinę, o dzieci, o przyszłość. Szczepmy się, żebyśmy mogli wrócić do normalności. Nie będzie już nigdy takiej normalności, jak była. Doceńmy to, co mamy. Szczepmy się tu na miejscu, tym bardziej, że tu jest szczepionka jednorazowa. Możemy z tego skorzystać. Namawiajmy wszystkich, kogo jeszcze można. Szczepmy się. Zachęcam wszystkich – mówiła pani Maria Ćwiertniewicz.

oprac. r/ Małopolski Urząd Wojewódzki

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.06.2021 10:00