Polska Akcja Banerowa znów działa na Podhalu

"W odpowiedzi na propagandę medialną wobec Polskiej Akcji Banerowej, która pojawia się w ogólnopolskich mediach, pragniemy przypomnieć raz jeszcze: Polska Akcja Banerowa nie pozostanie obojętna na los milionów Polaków" - pisze Sebastian Śmietana z PAB. Poniżej publikujemy przesłane nam oświadczenie.
"Dzisiaj nazywa się nas antyszczepionkowcami, foliarzami, płaskoziemcami. Argumenty merytoryczne - których brak, zastępuje się epitetami nacechowanymi emocjonalnie. Nie ma tutaj nawet miejsca na nieuczciwe chwyty w dyskusji naukowej, ponieważ takowa nigdy nie została podjęta z niezależnymi lekarzami i naukowcami.

W ostatnim czasie powstało Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, którzy kontestują oficjalne metody walki z pandemią. Kilka dnia temu miała miejsce pierwsza konferencja prasowa przedstawicieli nowo zarejestrowanego stowarzyszenia. Jednym z najbardziej znanych sygnatariuszy, był ceniony epidemiolog dr Zbigniew Hałat – były wiceminister zdrowia i były Główny Inspektor Sanitarny.

Na konferencję prasową zostały zaproszone media. Niestety – media głównego nurtu nie pojawiły się w ogóle. Jak widzimy, problem obiektywizmu dziennikarskiego jest bardzo złożony. Etyka dziennikarska zdaje się wygasać. Media, które powinny być źródłem wiarygodnej i rzetelnej wiedzy nie są obecne tam, gdzie toczy się dyskusja o życiu i zdrowiu Polaków. Pytamy - dlaczego?

Prowadząca konferencję Anna Kurkowska podkreślała: - Na naszych oczach, przy milczeniu mediów, dokonano redefinicji pojęć „pandemia” i „szczepionka”. Na naszych oczach zakuto ludzi w maski, nie przedstawiając żadnego naukowego dowodu na skuteczność takiego działania, a uderzając w ludzką wolność i godność. Wprowadzono lockdown, zniszczono gospodarkę, edukację, kulturę. Nadszedł więc czas, aby przemówiła medycyna oparta na dowodach naukowych.

Dzisiaj ucisza się nie tylko niezależnych lekarzy i naukowców. Polska Akcja Banerowa jest notorycznie blokowana przez portal społecznościowy jakim jest fb. Jako współzałożyciel akcji, złożyłem w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez owy portal społecznościowy.

Cytaty naukowców i lekarzy pojawiły się na Polskiej Akcji Banerowej na Facebooku już w marcu. Jednak ostatnio za sprawą ponownego ich udostępniania na portalu społecznościowym otrzymałem powiadomienie, że posty te „naruszają standardy społeczności”, a strona „Polska Akcja Banerowa” jest „narażona na ryzyko wycofania z publikacji”. Po fakcie tym zostałem automatycznie zablokowany na 24 h, a następnie 3 dni nie mogąc publikować i komentować postów.


W Polsce pojawiły się już billboardy z naszym projektem graficznym w Nowym Targu, Nowym Sączu, Krakowie, Koninie, Poznaniu, Łęcznej, Olsztynie, Kielcach i Szczawnie Zdroju. Informują o zagrożeniach związanych ze szczepieniem przeciw COVID-19. Projekty graficzne zawierają wyłącznie cytaty naukowców i lekarzy, którzy przestrzegają przed tymi szczepieniami.

Materiały, które usunięto z powodu naruszenia standardu społeczności zawierały wyłącznie zdjęcie baneru promującego książkę “Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy” oraz cytaty dr Zbigniewa Hałata, lekarza medycyny specjalisty epidemiologa, byłego wiceministra zdrowia i byłego Głównego Inspektora Sanitarnego.”

Zostaliśmy również zablokowani na zrzutce. Jak pisała o naszym przedsięwzięciu Wirtualna Polska w tekście „Polska Akcja Banerowa gromadzi środki.Kontrowersyjna zrzutka" - zbiórka na billboardy odbywa się przez serwis zrzutka.pl. Organizatorzy na koncie zgromadzili już blisko 10 tys. złotych. Celem akcji jest osiągnięcie dwukrotnie wyższej sumy. Jak czytamy we wpisach Polskiej Akcji Banerowej, kampania antyszczepionkowa i zrzutka na jej organizację budzi wątpliwości. Chociaż PAB swoje działania określa jako "transparentne", na początku czerwca serwis zrzutka.pl zablokował organizatorom możliwość wypłacania zgromadzonych środków. Powodem okazały się zgłoszenia przesłane do serwisu. Po kilku dniach sprawa jednak ucichła, a możliwość wpłaty środków na kolejne banery z hasłami #OD(SZ)CZEP SIĘ została odblokowana, o czym świadczy billboard, który w ostatnich dniach pojawił się w Zakopanem. Antyszczepionkowcy we wpisie na Facebooku opublikowali też fakturę za wykupione miejsce reklamowe.”

Wszystkie faktury udostępniane są przez nas na bieżąco. Polska Akcja Banerowa prowadzi wyłącznie transparentne działania. Wirtualna Polska pisząc o tym, że sprawa jednak ucichła dopuszcza się insynuacji. Jest to zniesławienie, mające na celu zdyskredytowanie działań Polskiej Akcji Banerowej. „ Sprawa ucichła" wtedy, gdy przedstawiliśmy wszystkie faktury zrzutce.pl z przeprowadzanej kampanii informacyjnej OD(SZ)CZEP SIĘ! - wraz z oświadczeniem Polskiej Akcji Banerowej.

Kilka dni temu kontaktowała się z nami lekarka, pani Ewelina Gierszewska, która uczestniczyła w konferencji lekarzy i zwracała uwagę na zagrożenia związane z masowymi szczepieniami. Mówi - Jako lekarze uważamy, że w obliczu faktu trwających badań klinicznych tych warunkowo dopuszczonych do użytku preparatów, braku pełnej informacji na temat skuteczności, a zwłaszcza bezpieczeństwa stosowania tych preparatów inżynierii genetycznej po raz pierwszy w historii medycyny testowanych na ludziach i to na tak szeroką skalę, mamy do czynienia z eksperymentem medycznym, co gorsze - bez wydania pozytywnej opinii niezależnej komisji bioetycznej, bez spełnienia wymagań określonych w ustawie, a przede wszystkim bez informowania o tym społeczeństwa czyli uczestników tego eksperymentu. Tymczasem rządowi eksperci Rady Medycznej nagminnie informują, że preparaty inżynierii genetycznej nazywane przez nich szczepionkami są przebadane i bezpieczne, bagatelizując doniesienia, które płyną do nas z całego świata o poważnych niepożądanych odczynach poszczepiennych pod postacią zakrzepicy zatok żylnych mózgu, zakrzepicy żył trzewnych i zakrzepicy tętniczej, współistniejące z małopłytkowością, zespołu Guillain-Barrego, zapaleniach mięśnia sercowego i to u młodych osób, w tym u dzieci, oraz o zgonach, które pozostają w bezpośredniej koincydencji czasowej z przyjęciem preparatu.

"Polska Akcja Banerowa staje się po raz kolejny inicjatorem kampanii informacyjnej dotyczącej Narodowego Programu Szczepień. Pragniemy przedstawić Państwu opinie światowej sławy lekarzy i naukowców, których na co dzień nie zobaczymy w programach telewizyjnych. Za ich odmienne poglądy próbuje się ich uciszyć, naruszając jednocześnie podstawowe prawo człowieka jakim jest wolność słowa.

Lekarze i naukowcy zwracają uwagę na potencjalne niebezpieczeństwa, związane ze szczepieniami przeciw COVID-19. Apelują w tej sprawie do prezydenta i rządu o wolną debatę i obronę Polski przed interesami koncernów farmaceutycznych.

Polska Akcja Banerowa nie może i nie pozostanie obojętna na los milionów Polaków. Dziś pojawiają się pierwsze w Polsce billboardy z naszym projektem graficznym, informujące o zagrożeniach związanych ze szczepieniem przeciw COVID-19. Projekty graficzne zawierają wyłącznie cytaty naukowców i lekarzy, którzy przestrzegają przed tymi szczepieniami.

Polska Akcja Banerowa na swoim profilu facebookowym przedstawia wyłącznie opinie bądź badania niezależnych naukowców i lekarzy. Nie zgadzamy się na monopol medialny.

Dziś przyłączamy się do apelu niezależnych ekspertów. Zapewniamy, że będziemy ich wspierać w działaniach zmierzających do przeprowadzenia wolnej debaty, dotyczącej szczepień przeciw COVID-19.”

Sebastian Śmietana Polska Akcja Banerowa"


opr.s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 20.06.2021 17:08