Rozpoczęło się Poroniańskie Lato (zdjęcia)

Mszą Świętą odpustową i przejazdem korowodu weselnego ulicą Piłsudskiego, rozpoczęło się 46. Poroniańskie Lato. Impreza potrwa do niedzieli.
- Bardzo się cieszę, że po tym trudnym czasie możemy się spotkać i uweselić. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie - mówiła otwierając imprezę wójt gminy Poronin Anita Żegleń. - Niech to Poroniańskie Lato pozostanie waszej pamięci. Bawcie się dobrze.

Program imprezy w Co, Gdzie, Kiedy.Dziś parafia w Poroninie przeżywa dziś odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Uroczystości przewodniczył ks. Jan Zając, jubilat świętujący Złoty Jubileusz Kapłaństwa, wikariusz w Poroninie w latach 1971 – 73 oraz ks. Andrzej Loranc, świętujący 40 – lecie Kapłaństwa.

Ks. Jan Zając w homilii zachęcał uczestników odpustu do naśladowania św. Marii Magdaleny poprzez dawanie świadectwo swojej wiary w codziennym życiu. Wspominał czas pobytu w wojsku, kiedy jako kleryk w jednej jednostce był wtedy razem z ks. Jerzym Popiełuszką. Nie zabrakło modlitwy za wszystkich wakacyjnych gości, którzy odpoczywając w górach modlili się razem z parafianami z Poronina oraz uczestników Poroniańskiego Lata.

oprac. r/ ks. Arkadiusz Zych

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 22.07.2021 15:00