Mieszkańcy zdecydują, czy Czarny Dunajec stanie się miastem (film)

CZARNY DUNAJEC. O konsultacjach z mieszkańcami gminy prowadzonych w sprawie nadania statusu miasta miejscowości Czarny Dunajec poinformował tamtejszy Urząd Gminy. Zbieranie opinii rozpocznie się 1 września i potrwa miesiąc.
"Konsultacje są prowadzone w celu poznania stanowiska mieszkańców gminy w sprawie nadania statusu miasta miejscowości Czarny Dunajec, w szczególności poprzez ustalenie liczby oddanych głosów popierających, przeciwnych i wstrzymujących się w tej sprawie, oddzielnie dla całej Gminy oraz miejscowości Czarny Dunajec" - poinformował Urząd.

Przygotowana została ankieta, umożliwiająca oddanie głosu popierającego, przeciwnego, albo wstrzymującego się od podjęcia decyzji. Oddanie głosu musi być potwierdzone podpisem i danymi indywidualizującymi osobę jako mieszkańca Gminy Czarny Dunajec.

Konsultacje prowadzone są w kilku formach. Wyznaczeni zostali przez wójta pełnomocnicy, działający na zlecenie samorządu. Będą oni organizować spotkania w szkołach lub remizach, albo bezpośrednio spotykać się z mieszkańcami gminy. Jest też możliwość oddania głosu w Urzędzie Gminy z wyznaczonym pracownikiem Urzędu lub drogą mejlową. Każdy mieszkaniec jest uprawniony do oddania tylko jednego głosu.

"Konsultacje zostaną przeprowadza się w terminie od 1 września 2021 r. do 1 października 2021 r. przy czym konsultacje prowadzone przez pełnomocników prowadzone będą w terminie od 6 września 2021 r. do 19 września 2021 r. Nieoddanie głosu lub nieprzekazanie opinii lub uwag w terminie, o którym mowa w ust. 1, oznacza rezygnację z tych uprawnień" - czytamy w komunikacie.

Akcja informacyjna uzupełniona została filmem:Z materiałami związanymi z ubieganiem się o status miasta można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Gminy Czarny Dunajec, w zakładce "Władze Gminy, sprawy urzędowe" - link "Warto być miastem".

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 29.08.2021 09:53