Nowotarskie obchody wybuchu II wojny światowej. "To dowód naszej pamięci" (zdjęcia)

W strugach deszczu Nowy Targ uczcił dziś 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
W uroczystości - rozpoczętej mszą św. w kościele św. Katarzyny, po której jej uczestnicy przemaszerowali pod tablicę Pamięci Ofiar Terroru Niemieckiego i Sowieckiego - uczestniczyli żołnierze i kombatanci, władze miasta i powiatu, poczty sztandarowe służb, urzędów, organizacji i szkół, harcerze.

- To, że tu jesteśmy, to dowód naszej pamięci o tych, którzy walczyli, oddali swoje życie, zdrowie i najlepsze lata dla wolności ojczyzny - mówił w swoim krótkim wystąpieniu burmistrz Grzegorz Watycha. - Pamiętajmy o tym, że jest ona naszym dobrem najwyższym. Pomimo upływu tych 82 lat musimy jednak mieć świadomość tego, że napaść w 1939 roku była o wiele wcześniej profesjonalnie przygotowywana i zorganizowana. Będąc tutaj, pamiętając, dajemy dowód naszej troski o ojczyznę, ale też naszej czujności, by te wydarzenia nigdy w przyszłości się nie powtórzyły. By wolność i niepodległość były udziałem nas i przyszłych pokoleń.

Uroczystości towarzyszyło - jak co roku - złożenie wiązanek kwiatów i Apel Poległych, odśpiewano Hymn i Rotę, a na zakończenie był piękny program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury studia piosenki „Septyma”.

p/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 01.09.2021 14:28