Mini Podhale Tour dotarł do mety (zdjęcia)

W Rabie Wyżnej, niedaleko siedziby jednego ze współorganizatorów cyklu Banku Spółdzielczego odbyła się czwarta, ostatnia z zaplanowanych na ten rok edycji zawodów rowerowych dla dzieci Mini Podhale Tour.
Impreza, która powstała przy "dorosłym" cyklu Podhale Tour już dawno zaczęła żyć własnym życiem. W zawodach mogą brać udział dzieci i młodzież szkolna do 15 lat, a rywalizacja odbywa się w dziesięciu kategoriach wiekowych.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Uczestnicy są klasyfikowani w kategoriach wiekowych w każdym rozegranym Grand Prix, oraz w klasyfikacji generalnej Mini Podhale Tour o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

- Zawody bardzo się udały - podsumowuje Stanisław Kowalcze z Towarzystwa Cyklistów Orzeł, organizatora imprezy. - Na starcie stawało każdorazowo od 60 do 80 młodych zawodników, a najbardziej cieszy duża ilość najmłodszych zawodników, bo to właśnie dzisiejsi pięcio- i sześciolatkowie są przyszłością tego sportu. Mimo czasu pandemii udało nam się rozegrać wszystkie cztery zaplanowane Grand Prix - wszystko odbyło się bezpiecznie, z zachowaniem odpowiednich rygorów. Dzieciaki były bardzo zadowolone, dostały nagrody, upominki i trofea sportowe - zachęciliśmy ich do sportu i do uprawiania kolarstwa. Zadowoleni byli też rodzicie, doceniając budzące się w ich dzieciach pasje jako przeciwwagę dla czasu spędzanego przez komputerem czy ekranem komórki.

W tegorocznym, rozegranym po rocznej przerwie Mini Podhale Tour 2021 triumfowali:

Robert Wielgus, rocznik 2008 ze Szkółki Kolarskiej w Kętach
Kamil Honkisz, rocznik 2010 z UKS Sokół Kęty
Kinga Drabik, rocznik 2010 z UKS Sokół Kęty
Dominik Świerkosz, rocznik 2012
Zofia Basiura, rocznik 2012
Marcel Nawara, rocznik 2013
Gabriela Basiura, rocznik 2014
Grzegorz Fic, rocznik 2015
Inga Wójcik, rocznik 2015

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej i kolejnych Grand Prix w Spytkowicach, Rabce, Czarnym Dunajcu i Rabie Wyżnej dostępne są na stronie organizatora.

wo, zdj. Piotr Kuczaj

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 12.09.2021 11:22