Pizzeria "U Magdusi" już otwarta!

Kultowa, pierwsza w Nowym Targu pizzeria „U Magdusi” przy ul. Kolejowej znowu zaprasza w swoje progi. Nowy dzierżawca z Ostrowska otworzył dzisiaj lokal po remoncie.
Przypomnijmy, to właśnie jemu założyciel i dotychczasowy właściciel pizzerii, najstarszy w stolicy Podhala, 93-letni biznesmen, Stanisław Tętnowski przekazał recepturę pizzy. Wypiekał ją w stolicy Podhala od prawie 35 lat, a sam otrzymał przepis od właścicielki najstarszej pizzerii krakowskiej, mieszczącej się przy ul. Szewskiej.

Utrzymanie tej samej pizzy w menu było warunkiem wydzierżawienia lokalu. Nie dziwota, wszak od lat 80. ubiegłego stulecia ma ona rzesze swoich stałych amatorów, którzy martwili się, że po ubiegłorocznym zamknięciu lokalu z powodu pandemii, później - ze względu na wiek pana Stanisława - może już nie wznowić działalności.

Pizzeria „U Magdusi” będzie otwarta od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17.30, a w soboty - od 9 do 14.
Kultowa pizza z pieczarkami i serem kosztuje 8,50 zł, z dodatkiem szynki jest o złotówkę droższa. W menu jeszcze frytki, hot-dogi, zapiekanki, hamburgery, gołąbki, barszczyk z krokietem, a na deser - gofry.

p/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 15.09.2021 16:36