Rusza projektowanie i budowa toru lodowego w Zakopanem

ZAKOPANE. Rozstrzygnięty został przetarg na budowę zadaszonego toru lodowego w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Wygrało konsorcjum firm "Wolski i "Potoczak".
Ukazało się zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na realizację zadania. Wybór padł na ofertę złożoną przez konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „Wolski" Kazimierz Wolski, Kluszkowce i P.H.U. „Potoczak" Stanisław Potoczak, Skawa, której przyznano 100pkt.

"Wybrana oferta przedstawia najkorzystniejszy bilans kryterium oceny ofert (cena 60%, gwarancja i rękojmia 40%)" - czytamy w komunikacie. Cena oferty brutto to 116 850 000 zł.

Przedmiotem zamówienia jest nie tylko zadaszony tor lodowy, przeznaczony do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego i spełniający wszelkie międzynarodowe standardy. W ramach inwestycji powstanie także nowoczesne zaplecze administracyjno-szatniowe, bieżnia lekkoatletyczna wewnętrzna 3-torowa z szerokością toru wynoszącą ok. 1,22 m oraz bieżnia lekkoatletyczna zewnętrzna 4-torowa wraz z bieżnią prostą 100-metrową 6-torową. Pojemność trybun hali lodowej to 2 000 miejsc. Obiekt będzie spełniał wymogi organizacji imprez masowych, w tym zawodów rangi międzynarodowej zgodnych z wymaganiami Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) i Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS).

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 03.10.2021 20:36