Przebudowa mostu w Rokicinach Podhalańskich. Mieszkańcy skarżą się na brak przejścia dla pieszych

- Żeby przejść przez skrzyżowanie na drodze wojewódzkiej trzeba złamać przepisy - skarżą się mieszkańcy Rokicin Podhalańskich. Problem był tematem dyskusji na sesji Rady Gminy Raba Wyżna.
Na drodze wojewódzkiej nr 958 trwa remont mostu. Jest sygnalizacja świetlna, obowiązuje ruch wahadłowy. Jednak mieszkańcy mówią, że zapomniano o pieszych. Nie ma bezpiecznego przejścia przez drogę wojewódzką.

Sprawę, na ich prośbę, poruszyli radni. Pojawiły się apele i prośby o zorganizowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych. - Nie uwzględniono przejścia z Rokicin w stronę Raby. Sprawę zgłaszali mi mieszkańcy. Jest niebezpiecznie i apeluję do inwestora o wydzielenie bezpiecznego przejścia - mówił przewodniczący rady gminy Robert Wodziak.- Żeby przejść na drugą stronę, trzeba złamać przepisy. Jest zła organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu - mówił jeden z radnych.

Pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa mają policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Do przeprowadzania pieszych przez drogę została też specjalnie przeszkolona osoba, ale Urząd Gminy w Rabie Wyżnej ma się zwrócić o rozwiązanie problemu do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 05.10.2021 20:27