Adam Czerwiński zwycięzcą "Dychy" (zdjęcia)

Dystans 10 kilometrów mieli do pokonania uczestnicy premierowej edycji biegu Dycha Pod Krokwią. Rywalizacja przeprowadzona została na terenie oświetlonych tras należących do Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Na starcie stanęło 116 zawodników. Bieg ukończyło 112.
Jako pierwszy trasę pokonał Adam Czerwiński z Wieliczki. Drugi był Patryk Marmon (AZS AWF KRAKÓW MASTERS) z Nawojowej, a trzeci Tomasz Wójcik (Aktywna Pszczyna) z miejscowości Rudze. Najlepsza z kobiet - Ukrainka Valentyna Veretska była na mecie 10. Katarzyna Frączysta z Kościeliska - 19.

Organizacji biegu podjęło się Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej "Flow" przy partnerskim udziale COS-OPO w Zakopanem oraz współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Start 10-kilometrowej próby nastąpił po rozgrzewce, którą prowadziła olimpijka Joanna Jóźwik. Wieczorem z tartanowej nawierzchni stadionu lekkoatletycznego biegacze ruszyli na ścieżki tras biegowych, przeplatane odcinkami szutrowo-kamienistymi. Pokonując oświetlone pętle długości ok. 3,3 km każda, przebiegali obok kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew. Miejscem finiszu był stadion lekkoatletyczny.