Policja przypomina: już czas na "zimówki’

Chociaż pierwsze opady śniegu jeszcze nie oznaczają, że zima na dobre się rozgościła pod Giewontem, to jednak temperatury spadają poniżej 7 stopni C, co znacznie obniża własności opon letnich. "Już czas na „zimówki” - wymieńcie opony, żeby zima Was nie zaskoczyła" - przestrzega KPP w Zakopanem
"Nie warto już jeździć na oponach letnich – ich właściwości nie są już zachowane – nie tylko niszczymy oponę, ale i narażamy się na ryzyko utraty przyczepności i utratę kontroli nad pojazdem. O tym, że należy zmienić opony i swój styl jazdy przypominamy pod Tatrami wcześniej niż w innych rejonach kraju. A to dla tego, że najbliższe prognozy pogody zapowiadają pod Tatrami opady śniegu.

Szukaj opon zimowych w ogłoszeniach drobnych podhale24.pl - znajdziesz tu kilkadziesiąt ofert opon nowych i używanych.

W katalogu firm podhale24.pl znajdziesz też wizytówki zakładów wulkanizacyjnych z Podhala.

Aby zmieniająca się aura nie była dla użytkowników dróg zaskoczeniem i kłopotem, już dziś przygotujmy się do zimy wymieniając opony z letnich na zimowe. Należy pamiętać, że spadek temperatury poniżej 7°C znacznie obniża własności opon letnich. Samochód jadący ośnieżoną drogą na letnich oponach z prędkością 50 km/h, ma drogę hamowania o 23 m dłuższą, niż ten sam pojazd wyposażony w opony zimowe. Warto również widzieć, że sprawność takiego ogumienia wzrasta proporcjonalnie do wysokości ich bieżnika, dlatego im wyższy bieżnik, tym lepszą będziemy mieli przyczepność na zaśnieżonej nawierzchni" - komentują funkcjonariusze zakopiańskiej Komendy.

opr.s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.10.2021 19:12